RİZE
Giriş Tarihi : 27-03-2020 14:30

Son Dakika! Rize Kendirli Beldesi ve 4 Köy Karantinaya Alındı

Rize'de Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan 4 köy potansiyel koronavirüs vakalarının önüne geçebilmek amacıyla karantina altına alındı.

Son Dakika! Rize Kendirli Beldesi ve 4 Köy Karantinaya Alındı
"

Rize'de merkeze bağlı Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan merkeze bağlı Yeni Selimiye ve Beştepe köyü ile Derepazarı ilçesine bağlı Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel koronavirüs (Kovid-19) vakalarının önüne geçebilmek için karantina altına alındı.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köylerinin potansiyel yeni tip koronavirüs vakalarının önüne geçebilmek için Sağlık Bakanlığının izni ve onayıyla  karantina altına alındığı bildirildi. 

Açıklamada, "Bu kapsamda söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışlar denetime tabi tutulup,  giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden  bu bölgede tüm evlerdeki ateş,öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir.

Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak yada gerekirse hastaneye kaldırılacaktır.

Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın,market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir.

Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır." denildi.olay53.com

ZEKİ SARIZEKİ SARI

Madenli Haber - Zeki Sarı