31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığı için aday adayı başvuruları devam ediyor. Madenli Belediyesi içinde AK Parti kanalında yoğun başvurular gerçekleştiriliyor. Son olarak Madenli Belediyesi mecs üyesi, önceki dönem AK Parti Madenli Belde Başkanı Ömer Öztürk AK Parti Çayeli İlçe başkanı Hüseyin Öztürk'e ad adaylığı başvuru dosyasını teslim etti.

2019 yılında da belediye başkanlığı aday adayı başvurusu yapan Ömer Öztürk, 2024 yerel seçimleri içinde dosyasını ailesi ve komşuları ile birlikte teslim etti. 

Öztürk, dosyasını teslim ettikten sonra kendi sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
İşte o açıklama;


Madenli Beldemizin saygı değer insanları,

sizleri sevgi, saygı ve en içten duygularımla selamlıyorum. 11 mahallemizin güzide insanları, komşularım;

Bilindiği üzere, Madenli Beldemizde kurucu başkan yardımcısı olarak görev yaptığım iki dönem boyunca Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanlığı'nı üstlendim.

Şimdi ise, partimden aday adaylığı başvurumu Çayeli İlçe Başkanlığı'na gerçekleştirdim.

Bugün beldemizde daha yaşanabilir ve kalkınmış bir yer haline getirmek için aday adayı olduğumu duyurmak istiyorum.

Sizlerin güveni ve destekleriyle bu önemli göreve talip olmanın heyecanı içerisindeyim.

Bu beldede doğdum, büyüdüm ve hayatımın önemli bir kısmını burada geçirmekteyim. Sizlerin yaşadığı her sorunu, her sevinci, her zorluğu yakından biliyorum.

Bu beldede yaşayan her bireyin hak ettiği bir yaşam standardı olduğuna inanıyorum ve bu standartı yükseltmek, hep birlikte daha güzel bir geleceğe adım atmak için buradayım.

Vizyonum, bu beldeyi sadece bugünü değil, geleceği düşünerek yönetmek.

Sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, adaletli paylaşım ve katılımcı yönetim anlayışıyla bu beldeyi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacağım. Sizlerle birlikte, beldemizi daha modern, daha güvenli ve daha refah bir yer haline getirmek için çaba sarf edeceğim.

Sözlerime son verirken, bana duyduğunuz güven ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyor, bu kutlu yolda sizlerle birlikte omuz omuza yürümeyi dört gözle bekliyorum.

Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ömer ÖZTÜRK
Ak Parti Madenli
Belediye Başkan
Aday Adayı