2024 yerel seçimlerine az bir zaman kala başvurular ve açıklamalar hız kazandı. Madenli'de ise durum çok farklı. Şu ana kadar 10 aday adayı bulunan belde de bugün itibariyle yeni bir isim daha bağımsız olarak yarışta yer alacağını açıkladı.

1994 yılı belediye meclis üyeliği, 1997 yılı Çamlıca Mahallesi camii derneği kurucu başkanlığı, 2014 Çayeli Madengücü spor kulübü kurucu başkanlığı, TFF'de antrönerlik yapan emekli, esnaf Muhammet Aloğlu Madenli Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olduğunu duyurdu.

Bir çok projede bulunan Aloğlu, özellikle gençlere yönelik yapmış olduğu çalışmalar ile biliniyor. Spor ile hayata tutunan gençler ve semt sahalarında çocuklarla buluşuyoruz projeleri ile bir çok faaliyetleri hayata geçirdi.

Muhammet Aloğlu'nun Madenlim.com'a yaptığı açıklamada; "Şartlar oluşmuş oldu bizlerde bu yarışta hizmet etmek ve geleceğin aydınlık gençleri için çalışacağımızı teminat altına alarak bağımsız halkımızın her bir kesimini temsil edecek şekilde Madenli Belediye Başkanlığına aday olduğumu açıklamış oluyorum. Rabbim yolumuzu ve bahtımızı açık eylesin. İşimiz çok Madenli için çalışmalara gençlere önem vermeye gayret ve çaba göstereceğiz." ifadelerini kullandı.