ÇAYELİ
Giriş Tarihi : 19-04-2020 15:14

Çocuklara Güvenli Oyun Etkinliği

Çayeli 9 Mart İlkokulu sınıf öğretmenleri Ali Yılmaz ve Gökçe Kılıç Yılmaz tarafından gerçekleştirilen My Safe Life (Güvenli Hayatım) eTwinning projesi okullara ara verilen bu süreçte etkinliklerine tüm hızıyla devam ediyor.

Çocuklara Güvenli Oyun Etkinliği
"

Türkiye’den 10 ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden 7 okulun ortaklığında gerçekleşen projede öğrenciler günlük yaşamlarında güvenli olmayı öğreniyorlar.

Üç modülden oluşan projede öğrenciler öncelikle internet güvenliği ve okul güvenliği etkinliklerini yaptılar. Nisan ayı etkinlikleri “Güvenli Oyun” olarak belirlendi.

Azerbaycan, İtalya, Romanya, Makedonya ülkeleriyle ve Türkiye’de farklı şehirlerden öğrencilerle eTwinning platformunda iletişim kurarak etkileşim içinde oluyor.

Covid-19 nedeniyle öğrenciler evde kaldığı süreçte “evde kal güvenli oyun oyna” sloganı ile belirlenen oyunlarla ev ortamının daha eğlenceli ve güvenilir olmasının amaçlandığı projede 3/A ve 4/F sınıfı öğrencileri başarılı etkinlikler gerçekleştiriyorlar.

Öğrenciler akıl ve zeka oyunları, web 2.0 araçları ile hazırlanan oyunlar, yapay zeka ile oluşturulmuş oyunların yanı sıra, evde aileleri ile eğlenceli oyunlarla bu süreçte evlerini daha eğlenceli hale getiriyorlar ve güvenli oyunlar oynuyorlar.

AdminAdmin