"

İlçe genelinde Cuma günü itibariyle başlayıp Pazar gününe kadar yoğun bir şekilde devam etmesi sonucu mahalle ve şehirin ana yolları karlarla kaplandı. Belediye ekipleri meteorolojinin tahminlerine göre hazırlık yapması nedeniyle Pazartesi öğleden sonra dinmesi beklenen kar yağışı Pazar gecesi dinince ekip ve saha çalışmalarında kısa zamanlı aksaklıklar oluştu.

Belediye kar yağışının dinmesinin hemen ardından tüm iş makinaları ve personeli ile vatandaşların mağdur olmamaları için karla mücadele çalışmalarına başladı. Kapalı olan mahalle yollarının açılmasında öncelik hasta, yaşlı, ihtiyaç sahipleri ve hamilelere verildi. Kimsenin mağdur olmaması için İlçedeki offroad ekibi ile de koordineli bir şekilde çalışma sürdüren Çayeli Belediyesi iki günlük çalışmasının sonunda İlçe merkezi ve mahalle yollarındaki karları temizleyerek ulaşıma açtı.

Yapılan temizliğin ardından merkezde birikmiş olan kar yığını iş makinaları ile şehrin dışına taşındı.

BUZLANMAYA KARŞI DENİZ SUYU
İlçe merkezinde buzlanmaya karşı önlem almak üzere itfaiye ve arazöz araçları ile deniz suyu kullanıldı. Denizden çekilen su itfaiye ve arazözlerle şehrin ana arterlerine serilerek buzlanmaya karşı önlem alındı.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: EKSİKLERİMİZİ GÖRDÜK
“Yoğun bir şekilde geçen karla mücadele çalışmalarımız kapsamında elbetteki aksaklıklar ve eksiklerimiz olmuştur. Sizlerin talep ve şikayetlerini kabul ediyoruz. Yeni seçilmiş olmamız ve ilk kez karla mücadele ediyor olmamızın verdiği bazı aksaklıklar olmuştur. Kendim şahsım olarak Belediyedeki mesaim sonrasında sahada olan iş makinaları ile karla mücadele çalışmalarına katıldım. Gece geç saatlerine kadar halkımızın yollarını temizlemek için hizmet verdik. Bu dönem edinmiş olduğumuz tecrübler ile nasipse bir sonraki karla mücadele çalışmalarımız daha koordineli ve daha hızlı olacağından şüpheniz olmasın” ifadelerine yer verdi.

ASILSIZ İHBARLAR YÜZÜNDEN İŞLERDE AKSAMALAR OLDU
Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi karşılaştığı diğer bir durumu da şu şekilde ifade ederek tekrarlanmaması yönünde uyarıda bulundu. “ Sahada yaptığımız çalışmalar neticesinde önceliğimiz hastalar, yaşlılar, ihtiyaç sahipleri ve hamile olan vatandaşlarımız idi. Bazı yerlerden bizlere gelen asılsız ihbarlar nedeniyle gerçek ihtiyaç sahibi olan kişilere ulaşımda bazen aksaklıklar yaşadık. Keyfi olarak yolunun açılması için yalan ihbarda bulunanlarla karşılaştık. İnşallah tekrarı olmaz” ifadelerine yer verdi.

İŞ MAKİNALARININ DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ OLDU
İlçede faaliyet gösteren iş insanlarına ait makinaların çalışmalarda Belediyeden haber beklemeden katılmaları gerektiğini vurgulayan Başkan Çiftçi; bizim belediye olarak makina
parkımız zaten ortada. Karla mücadele çalışmamızı 4 iş makinası ile başlattık sonrasında ilave ederek çalışmalarımıza devam ettik. Bizlere destek veren iş adamlarına teşekkür ediyorum. Bu gibi durumlarda kendilerinin İlçemiz için ne gerekiyor diye arayıp bizlere destek olmalarını umut ediyoruz.

VATANDAŞLARI AN BE AN BİLGİLENDİRDİLER
Çayeli Belediyesi örnek bir Belediyecilik sergileyerek karla mücadele çalışmaları hakkında vatandaşlarını sosyal medya hesapları üzerinden an be an bilgilendirdi. Ayrıca sosyal medya hesapları üzerinden gelen acil durum taleplerine de koşan Çayeli Belediyesi sosyal belediyecilikte örnek bir davranış sergiledi.