ÇAYELİ
Giriş Tarihi : 17-08-2022 18:13

Çayeli 8. Uluslararası Dağcılık Turizm ve Yayla Şenliği Festivali Düzenlendi

Çayeli Doğa Sporları Kulübü (ÇAYDOSK) bu yıl 03-07 Ağustos 2022 tarihlerinde Rize Çayeli ilçesinde başlayarak 126 doğasevere ile beraber ilk olarak yemek ikramı verildi.

Çayeli 8. Uluslararası Dağcılık Turizm ve Yayla Şenliği Festivali Düzenlendi

Çayeli Doğa Sporları Kulübü (ÇAYDOSK) bu yıl 03-07 Ağustos 2022 tarihlerinde Rize Çayeli ilçesinde başlayarak 126 doğasevere ile beraber ilk olarak yemek ikramı verildi. Ardından sırt Çantaları kamyon ile katılımcılarda minibüsler ile ilk durak Kavrun yaylasına doğru hareket ettiler. Kamp yükü ile yaklaşık 3 saatlik yürüyüş ile mezovit kamp alanına gidildi ve çadırlar kuruldu 4 Ağustos Perşembe 74 kişilik zirve ekibi ile kuzeyden Kaçkar zirveyi başarı ile tamamladılar, kampta kalanlar çevre göller gezisini gerçekleştirdi. 5 Ağustos sabahı mezovit kamp alanından hareket ile Samistal yaylasına 4 saatlik yürüyüş ile gidildi ve kampı kurdular. 6 Ağustos sabahı 2 saatlik yürüyüş ile Palovit yaylasına ekip kampı kurdu. 7 Ağustos sabahı katılımcılara çaydosk yöneticileri sertifikalarını verdi. Öğle saatlerinde Çayeli’ne doğru hareket edildi ve misafirler uğurlandı. Doğaseverlerle ile bir dahaki gezide buluşmak üzere sözleştiler. 

Festival sonrasında açıklama yapan Çaydosk yöneticileri,

Dağcılık festivalinin başından sonuna kadar büyük coşku içerisinde geçmesinde emekleri olan, bu yıl festivalimize katılan tüm doğaseverlere, festivalin öncesinde ve sonrasında emek sarf eden kulüp yönetici ve sporcularımıza, Festivalimizin gerçekleşmesi için maddi desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza, festival boyunca bizlere misafirperverlik gösteren Samistal Yaylası ve uğradığımız yayla sakinlerine, festivalimize katılamayıp gönlü bizimle olan herkese canı gönülden teşekkür ederiz dediler.

Katkılarından Dolayı,

Çayeli Kaymakamlığına
Çayeli Belediyesine
Madenli Belediyesine
Rize il özel idaresine
Çayeli Gaye Markete
Çayeli Bakır İşletmeleri A.Ş.
Ankara Bilim Üniversitesine
Alagrupa’a

İkramları için

Okumuş Çaya
Çayeli Neşe Çaya
Kaçkar Çaya
Kurular Rize Bezlerine
İşbirliği için Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesine
Ayrıca Drone Çekimleri için
Abdulkadir YAZICI
Gani DARILMAZ
Akif ÖZEK

Teşekkür ederiz.

AdminAdmin