MADENLİ
Giriş Tarihi : 03-08-2020 13:45

Madenli'de Yaşanan Felaketin İlk Dakikalarında Başkan Karahan Beldedeydi

Madenli'de meydana gelen sel felaketinin ilk dakikalarında AK Parti Çayeli İlçe Başkanı İshak Karahan beldeye gelerek durumu yakından takip etti.

Madenli'de Yaşanan Felaketin İlk Dakikalarında Başkan Karahan Beldedeydi
"

13 Temmuz günü akşam saatlerine doğru aniden bastıran sağanak yağış beraberinde sel ve heyelanlara sebep oldu. Madenli'deki ırmaklar yoğun yağış nedeniyle yıkanarak belde merkezine girdi. Irmakların belde merkezine girmesiyle birlikte o an beldenin tüm merkezi yerlerinde su baskınları meydana geldi.

O anlar yaşanırken haberi duyan AK Parti Çayeli İlçe Başkanı İshak Karahan, hemen beldeye intikal etti. Beldedeki durumu ilgili makanlara bildirerek çevre bölgelerden acil yardım talep etti. Karahan o günleri anlatan video ile resmi kendi sosyal medya hesabında şu yazı ile birlikte paylaştı; "Madenli’de yaşadığımız yoğun yağmurun başladığı ilk anlar, sonrası tam manasıyla bir afet, taşan ırmaklar, kopup gelen tepeler, heyelanlarla yıkılan evler, sel sularına maruz kalan işyerleri, araçlar... Mevlam beterinden muhafaza eylesin." diyerek o an habersizce çekilen video ve fotoğrafları paylaştı.

İşte o ana ait resim ve video

AdminAdmin