ÇAYELİ
Giriş Tarihi : 20-08-2021 08:37   Güncelleme : 20-08-2021 08:56

Çayeli'nin Kaymakamı Değişti! İşte Yeni Kaymakam

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çayeli Kaymakamı değişti. İşte Yeni Kaymakam

Çayeli'nin Kaymakamı Değişti! İşte Yeni Kaymakam

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Muş Vali Yardımcılığı görevini yürüten Muhammet Fatih Demirel, Çayeli Kaymakamlığına atandı. Mevcut Kaymakam Bayram Türker ise Mülkiye Müfettişliğine atandığı resmi gazetede yayımlandı.

Muhammet Fatih Demirel Kimdir ?

Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırıkhan’da, lise eğitimini Antakya'da tamamladı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu.

2012 yılında İçişleri Bakanlığının açtığı Kaymakamlık sınavını kazanarak, 2013 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Konya Kaymakam Adayı olarak mesleğe başlayan Muhammet Fatih DEMİREL il stajını Konya'da, teftiş stajını Samsun merkez ve Bafra İlçesi'nde tamamladı. Ardından Konya Beyşehir ve Çanakkale Lapseki ilçelerinde Refiklik stajını tamamladı.

Akabinde yurt dışı stajı çerçevesinde İngiltere’nin Sheffield Üniversitesinde dil eğitimi aldı. İçişleri Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı arasında düzenlenen protokol gereği T.C. Londra Başkonsolosluğu'nda Dışişleri stajını yerine getirdi. Bunun yanında İngiliz Yönetim Sistemi'ni öğrenmek amacıyla İngiliz Kamu ve Kurum ve Kuruluşlarında gezi ve incelemelerde bulundu.

Yurda döndükten sonra Isparta-Keçiborlu Kaymakam Vekilliği, Karabük-Yenice Kaymakamlığı ve Ordu-Kabataş Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Ordu-Kabataş Kaymakamı iken 14 Temmuz 2020 tarihli ve 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Muş Vali Yardımcılığına atanan Muhammet Fatih DEMİREL, evli ve 1 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

AdminAdmin