RİZE
Giriş Tarihi : 02-09-2020 08:32

Rize’de 15 Bin Lira Ödüllü Fotoğraf Yarışması Düzenlenecek

Rize’de “Gençlerin Objektifinden Yaşayan Şehir Rize” adlı Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenlenecek.

Rize’de 15 Bin Lira Ödüllü Fotoğraf Yarışması Düzenlenecek

Rize Belediyesi ile Rize Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi (RİBEGEM) tarafından toplam 15 bin lira para ödülünün verileceği “Gençlerin Objektifinden Yaşayan Şehir Rize” adlı Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenlenecek.

Rize şehir merkezinin bilinirliğinin arttırılmasının hedeflendiği yarışmaya, 15-35 yaş arası gençler, 1 Eylül – 26 Kasım 2020 tarihlerinde arasında başvuru yapabilecek.

Birinci yarışmacıya 5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL, Juri özel ödülü 1.000 TL, mansiyon 1.000 TL ve sergileme ise 100 TL (30 adet) para ödülü verilecek.

E-mail veya RİBEGEM ofisine elden ve kargo yoluyla başvurular yapılabilecek. Başvuru şartnamesine uygun olmayan müracaatlar geçersiz sayılacak. Başvuru şartnamesine ve iletişim bilgilerine http://www.ribegem.com veya http://www.rize.bel.tr adreslerinden ulaşılabilecek.

Şartnamede yarışmanın amacı, “Bu yarışmayla Rize ilinin sahip olduğu kültürel, tarihi, turizm değerlerine ve sosyal yaşamına gençlerin gözüyle bakışlarının yansıtılması ve değerlendirilmesi, yansıtılan bu bakışla özellikle Rize şehir merkezinin bilinirliğinin arttırılması, geniş kitlelere duyurulması ve fotoğraf sanatına gençlerin teşvik edilerek bu sanatın geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Şehrin tarihi zenginlikleri, yöresel kültürü, sosyal yaşamı, meslekleri ve doğal güzellikleri ile insan ve yaşama dair tüm çalışmalar yarışma konusudur.” şeklinde belirtildi.

AdminAdmin