MADENLİ
Giriş Tarihi : 05-03-2020 19:04

Çayeli Bakır İşletmelerinden Temel Madencilik Eğitimi Duyurusu

Çayeli Bakır İşletmeleri tarafından Toplumsal Kalkınma Programı kapsamında mesleki eğitimler verilecektir.

Çayeli Bakır İşletmelerinden Temel Madencilik Eğitimi Duyurusu

DUYURU

Çayeli Bakır İşletmeleri tarafından Temel Madencilik Eğitimi (TME) kapsamında mesleki eğitimler verilecektir. Temel Madencilik Eğitimi kapsamında katılımcılara mekanize metal madenciliği, platform (personel ve yük yükseltici), iş kamyonu, kepçe ve mikser operatörlüğü eğitimleri verilecektir. Temel Madencilik Eğitimi’ne 18 kişi alınacaktır. Program 7 ay süreli olarak planlanmaktadır. Programa katılmaya hak kazanan kişilere asgari ücret üzerinden maaş verilecektir.

Temel Madencilik Eğitimi’ne katılmaya hak kazananları belirlemek için; öncelikle kişilerin sınav sonuç puanına bakılacaktır. Puanların eşit olması halinde ise kişilerin eğitim durumuna bakılacaktır. Eğitim durumlarının eşit olması halinde ise mahalle kontenjanı uygulaması yapılacaktır.

Programa kabul edilecek kişilerde aranan nitelikler aşağıdaki gibidir:

1. 01.03.2020 tarihinden önce Madenli Beldesi nüfusuna kayıtlı olmak.
2. Askerlik görevini tamamlamış olmak.
3. Sabıka kaydı olmamak.
4. Herhangi bir iş makinesi resmi operatör belgesine sahip olmamak (tercihen)
5. Üniversitelerin Mühendislik Fakülteleri Maden Mühendisliği Bölümleri Mezunları tercih sebebidir.
6. Yeraltında ve ağır ve tehlikeli işlerde (ATI) çalışmaya uygun olmak.
7. Gerektiğinde vardiyalı çalışabilmeye engel bir duruma sahip olmamak.
8. İşe gidiş gelişlerde ulaşım problemi yaşamamak.
9. Gözlem yapabilmek, konsantrasyon ve mental sorunlar yaşamamak, el becerisi gerektiren işlere yatkın olmak, stres yönetiminde ve iletişim becerilerinde yetkin olmak Yukarıda belirtilen kriterlere uygun olan ve programa başvurmak isteyen kişilerin en geç 13/03/2020 Cuma günü saat 15.00’e kadar nüfus cüzdanı fotokopisi, nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği ve adli sicil kaydı ile birlikte ÇBİ Güvenlik Ofisi’ne şahsen müracaat ederek başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Not: Eğitim programına başvurmak veya kabul edilmek, katılımcıların Çayeli Bakır İşletmeleri tarafından işe alınacağı anlamına gelmez. Ayrıca başvuru belgelerini eksiksiz bir şekilde teslim etmeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.