MADENLİ
Giriş Tarihi : 21-01-2022 16:05   Güncelleme : 21-01-2022 16:05

Çayeli Bakır İşletmelerinden Temel Madencilik Eğitimi Duyurusu

Çayeli Bakır İşletmeleri (ÇBİ) tarafından Temel Madencilik Eğitimi (TME) kapsamında mesleki eğitimler verilecektir.

Çayeli Bakır İşletmelerinden Temel Madencilik Eğitimi Duyurusu

Çayeli Bakır İşletmeleri (ÇBİ) tarafından Temel Madencilik Eğitimi (TME) kapsamında mesleki eğitimler verilecektir. Program kapsamında Yeraltı Mekanize Metal Madenciliği, Cevher Hazırlama, Platform Operatörlüğü (personel ve yük yükseltici), Mikser Operatörlüğü ve İş Kamyonu Operatörlüğü eğitimleri verilecektir. Programa 14 katılımcı kabul edilecek, eğitimler 8 ay sürecek ve katılımcılara asgari ücret ödenecektir.

Programa kabul edilen adaylar tesis, laboratuvar ve yer altı operasyonlarına göre ayrılarak eğitim alacaklardır.

Temel Madencilik Eğitimi’ne katılmaya hak kazananları belirlemek için Sosyal Fonlar Komitesinin değerlendirmesine göre; öncelikle kişilerin sınav sonuç puanına bakılacaktır. Puanların eşit olması halinde ise kişilerin eğitim durumuna bakılacaktır. Eğitim durumlarının eşit olması halinde ise mahalle kontenjanı uygulaması yapılacaktır.

 

Programa kabul edilecek kişilerde aranan nitelikler aşağıdaki gibidir:

  1. 20.01.2022 tarihinden önce Madenli Beldesi nüfusuna kayıtlı olmak.
  2. 18 yaşını tamamlamış olmak.
  3. Sabıka kaydı olmamak.
  4. ÇBİ işe başlama şartlarına uygun olmak (iş yeri hekimi onayı, madde tarama testini geçmek)
  5. Herhangi bir iş makinesi resmi operatör belgesine sahip olmamak (tercihen).
  6. Daha önce TME programına katılmamış olmak.
  7. Yeraltında ve ağır ve tehlikeli işlerde (ATİ) çalışmaya uygun olmak.
  8. Vardiyalı çalışmaya uygun olmak.
  9. İşe gidiş gelişlerde ulaşım problemi yaşamamak.
  10. Gözlem yapabilmek, konsantrasyon ve mental sorunlar yaşamamak, el becerisi gerektiren işlere yatkın olmak, stres yönetiminde ve iletişim becerilerinde yetkin olmak.

Programa başvurmak isteyen kişilerin en geç 31 Ocak 2022 Pazartesi günü saat 16:00’a kadar; nüfus cüzdanı fotokopisi, nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı ve son mezun olduğu okulun diploması/mezuniyet belgesi ile birlikte ÇBİ Güvenlik Ofisi’ne şahsen müracaat ederek başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Ayrıca, Madenli nüfusuna kayıtlı olan ya da ebeveynleri (anne, baba) ÇBİ çalışanı/emeklisi olan Maden Mühendisliği mezunları da TME programına başvuru yapabileceklerdir.

Not:  Eğitim programına başvurmak veya kabul edilmek, katılımcıların ÇBİ tarafından işe alınacağı anlamına gelmez. Başvuru belgelerini eksiksiz bir şekilde teslim etmeyenlerin başvuruları değerlendirilmeyecektir.

AdminAdmin